تاسیسات ساختمانی به معنای کلیه خدمات جانبی برای تأمین تأسیسات و تجهیزات برای تأسیسات است که توسط پیمانکار تحت قرارداد ارائه می شود. به عنوان مثال، حمل و نقل و ارائه بیمه ها یا سایر موارد مشابه، بازرسی، تسریع، آماده سازی محل (شامل تهیه و استفاده از تجهیزات پیمانکار و تامین کلیه مصالح ساختمانی مورد نیاز)، نصب، آزمایش، پیش راه اندازی، راه اندازی، عملیات، تعمیر و نگهداری، ارائه دستورالعمل های عملیاتی و نگهداری، آموزش و غیره.

تاسیسات ساختمانی چیست؟

این بخش شامل کارهای ساختمانی مانند نصب و تعمیر لوله کشی، نصب تهویه مطبوع و گرمایش و آزمایش هشدار آتش و ایمنی است.

تاسیسات ساختمانی به چهار قسمت تقسیم می شوند.

  • خدمات لوله کشی خدمات عمومی لوله کشی ، از جمله نصب و تعمیر آبرسانی، خطوط فاضلاب، مخازن سپتیک، سیستم های گاز را ارائه می دهد.
  • اعلام حریق و امنیت سیستم های امنیتی و سیستم های حفاظت، تشخیص و کنترل حریق را نصب و تعمیر می کند. پوشش این زیربخش در دو بسته آموزشی ساختمانی، لوله کشی و خدمات و خدمات املاک ارائه می شود.
  • برق‌کار خدمات سیم کشی یا اتصالات برق را نصب می کند و همچنین تجهیزات و وسایل برقی موجود را تعمیر و نگهداری می کند. این زیربخش تحت پوشش بسته آموزشی الکتروتکنولوژی قرار می گیرد.
  • تهویه مطبوع و گرمایش در نصب تجهیزات گرمایش خانگی، صنعتی و تجاری و تهویه مطبوع تخصص دارد. این زیربخش نیز تحت پوشش بسته آموزشی الکتروتکنولوژی قرار می گیرد.
تاسیسات ساختمانی

بخش برق کاری به شدت تحت نظارت است و کارگران لوله کشی، گاز و برق باید مجوزهای خاصی برای فعالیت داشته باشند. هم لوله‌کش‌ها و هم برق‌کارها باید از مقامات مربوطه (معمولاً ادارات دولتی یا کمیسیون‌ها) در ایالت یا قلمرو خاص خود مجوز بگیرند. کارگران در خدمات نصب اعلام حریق و ایمنی ملزم به رعایت قوانین رفتاری و الزامات آیین نامه ساختمان هستند. نصب سیستم های امنیتی یا دستگاه های نظارتی بدون مجوز صادر شده توسط خدمات پلیس ایالتی و قلمرو غیرقانونی است.

در این مقاله با تاسیسات ساختمانی آشنا شدیم جهت اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت ها به اینستاگرام ما سربزنید

instagram